۵ دلیل اصلی استفاده از برون سپاری

۵ دلیل اصلی استفاده از برون سپاری

۵ دلیل اصلی استفاده از برون سپاری
۵ دلیل اصلی استفاده از برون سپاری

 

چرا باید از برون سپاری استفاده کنیم؟

آیا یک شرکت باید شریک برون سپاری پیشرو و تاثیر گذاری را برای خود در نظر بگیرد؟

امروزه برون سپاری یک رویکرد بزرگ در زمینه توسعه نرم افزارها به شمار می رود. در نظر داشتن دلایل کلیدی برای برون سپاری که با استراتژی های رشد و سودآوری همراه باشد، امری بسیار مهم تلقی می شود.

سرعت بخشیدن روزانه و همیشگی به فناوری اطلاعات، استانداردهای جدیدی را برای کسب و کارها ایجاد می کند تا بتوانند هم چنان در این زمینه باقی بمانند.

شرکت های توسعه نرم افزار، برون سپاری را به عنوان یک گزینه صرفه جویی برای شرکت های کوچک و یا شرکت های تجاری در نظر می گیرند.

کسب و کارهای جهانی، برون سپاری را به عنوان بخش مهمی در روند توسعه می دانند و از آن قدردانی می کنند. فرصت های برون سپاری بهره وری هزینه، طیف گسترده ای از کارکنان و در دسترس بودن تقاضا را در اختیار شما قرار می دهد.

حال به معرفی پنج دلیل مهم برای انتخاب راه حل های برون سپاری در کسب و کار می پردازیم:

۱. راه حل صرفه جویی در هزینه:

برون سپاری صدها دلار برای شرکت ها ذخیره می کند. برون سپاری برای پروژه های استارت آپ امری بسیار مهم و ضروری است، زیرا مانع سرمایه گذاری ها و صرف هزینه های گزاف می شود.

همکاری با خدمات برون سپاری در هر مرحله سودمند است، زیرا دیگر نیازی به پوشش هزینه های کلی توسعه نیست. هزینه های ثابت هم متغیر هستند و امکان جلوگیری از سرمایه گذاری های بزرگ در مراحل اولیه وجود دارد. شرکت ها فقط آنچه را که مذاکره کرده اند پرداخت می کنند. از دیگر مزیت های آن عدم نیاز به استخدام یک تیم کاملا جدید برای یک پروژه می توان اشاره کرد.

تمام کسب و کارها  هرگونه کاری را پیش از برون سپاری با دقت محاسبه نمی کنند. گاهی اوقات ممکن است یک کسب و کار انتظار پس اندازهای زیاد و فوری را داشته باشد که متأسفانه، ممکن است در این مسیر با مشکلاتی مواجه شود.

پروژه های برون سپاری به علت کاهش ارتباطات مستقیم تحت کنترل کم تری قرار می گیرند. یک کسب و کار خارج از برون سپاری، بیشتر در معرض خطر دریافت محصول با کیفیت پایین می باشد.

یک کسب و کار همواره باید شرایط سیاسی را نیز در نظر بگیرد.  Amit Shankardass، یکی از مدیران ارشد بازاریابی در برون سپاری جهانی Sitel معتقد است به هنگام برون سپاری مطالعه و آگاهی از ریسک تنوع امری بسیار مهم است، به این معنی که بعضی از مشکلات و معضلات همواره به دین، سنت و سایر شرایط بستگی دارند. علاوه بر این، ممکن است درگیری های محلی و بین المللی رخ دهند که شرکت ها عموما انتظار آن را ندارند. چنین شرایطی به طرز چشمگیری روی مشتریان تاثیر می گذارد.

۲. هسته تمرکز فعالیت ها:

تیم های برون سپاری اغلب در یک زمینه خاص تخصص می گیرند و بخشی از وظایفی را که عموما کارمندان شرکت نمی توانند انجام دهند، را مدیریت می کنند.

تیم ها بهترین راه حل ها را ارائه می دهند. همان طور که یک شرکت با ارتقاء کسب و کار و محصولات خود پیش می رود، با تقسیم وظایف به شکلی درست، بازدهی و رقابت آن نیز بهبود می یابند.

مدیریت زمان یک مسئله بسیار مهم است. برای مدیریت گردش کار و تقسیم وظایف موفقیت آمیز، فناوری های روز دنیا و تلفن همراه به شرکت ها امکان استفاده از سیستم های مدیریت زمان را می دهند.

۳. مسائل مربوط به منابع انسانی:

در حال حاضر، برون سپاری به یک نیاز جهانی کسب و کار تبدیل شده است. بازار IT به طور مداوم به نیروی کار جدید نیاز دارد.

امروزه، شرکت ها نه تنها خدمات خود را به خارج از کشور منتقل می کنند، بلکه در جستجوی استخدام  افراد حرفه ای در پروژه های جدید خود در بازار کار نیز هستند. گاهی اوقات ممکن است برای انجام یک پروژه زمان کمی داشته باشید، شرکای برون سپاری آماده ارائه تیم های حرفه ای هستند که می توانند هزینه های مستقیم و زمان را برای یک کسب و کار ذخیره کنند. علاوه بر این، شرکت ها تمایل دارند که پروسه انجام امور را خودکار کنند. بنابراین، انتظار می رود که متخصصین حرفه ای کنترل اتوماتیک برون سپاری را به بهترین شکل انجام دهند.

هنگامی که در شرایطی، رشد امکان پذیر نیست اما لازمه هر کسب و کاری است، برون سپاری امری بسیار سودمند است.

اگر یکی از پروژه های شما نیازمند مهارت هایی است که در حال حاضر کارمندان فعلی شما آن مهارت ها را ندارند، اولویت شرکت صرف زمان و هزینه برای آموزش کارکنان به جای شروع پروژه ی استخدام برون سپاران است. بنابراین کار بر کمبود تخصص تاثیر نمی گذارد و حداقل تا حدی کیفیت محصول نهایی را تضمین می کند.

۴. مزایای فناوری:

فرصت های برون سپاری امکان اجتناب از راه اندازی و شروع فناوری های جدید در هر زمان لازم را برای کسب و کار شما فراهم می کند. با این حال، دنیای پویا و پیشرفته ی تکنولوژی راه حل های جدیدی را با سرعتی باورنکردنی توسعه و ارائه می دهد.

شرکای خارجی استفاده از راه حل های پیشرفته فناوری، که از کسب و کار شما پشتیبانی می کنند و مزایای قابل توجهی را به شما ارائه می دهند را تضمین می کنند.

تعداد بسیار زیادی از توسعه دهندگان نرم افزارهای سفارشی در سراسر جهان مانند EffectiveSoft وجود دارد. راه حل های موثر آن در کسب و کار به ایجاد سود کمک شایانی می کند و هم چنین همراه پیشرفت های تکنولوژی در سراسر جهان پیش می روند. بنابراین، راه حل جامعی است که همه نیازهای کسب و کار شما را حل می کند.

۵. تقاضای پشتیبانی:

برخی از شرکت ها به طور دائمی نیازمند پشتیبانی فنی نیستند. شرکای برون سپاری فرصت ارائه ی خدمات مبتنی بر تقاضا را در اختیار شما قرار می دهند.

امکان انتخاب و استفاده از خدمات پشتیبانی در زمان نیاز و تنها پرداخت هزینه خدمات ارائه شده برای شما فراهم است.
بدون شک برون سپاری در کنار مزایای قابل توجهی که به شما ارائه می دهد، خطرات و ریسک هایی را نیز برای کسب و کار شما به دنبال خواهد داشت. اما مزایای آن بر نقاط ضعف برتری دارد.

منابعی که می توانند برون سپاری شوند برای بسیاری از شرکت ها به منظور پیشبرد، سودآوری و به روز شدن بسیار حیاتی و ضروروی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *