چرا کسب و کار شما به ERP نیاز دارد؟

چرا کسب و کار شما به ERP نیاز دارد؟

چرا کسب و کار شما به ERP نیاز دارد؟
چرا کسب و کار شما به ERP نیاز دارد؟

دلایل نیاز کسب و کار شما به ERP :

هنگامی که کسب و کار شما از یک شرکت کوچک با چند کارمند، به یک شرکت بزرگ با بخش های متعدد در شهر ها و کشور های مختلف تغییر و رشد پیدا می کند، ممکن است در کار خود با مشکلاتی مواجه شوید.

مدیریت کارکنان، نظارت بر فروشگاه ها، انبار های متعدد و نگهداری موجودی دیگر مانند سابق آسان نخواهد بود و مشکلات متعددی در مسیر انجام آن ها وجود خواهد داشت. به محض احساس نیاز شرکت به کمک، بدون شک به دنبال راهی در صدد رفع آن خواهید بود و در اکثر موارد سیستم ERP می تواند کسب و کار شما را از رکود و مشکلات نجات دهد.

حال به بررسی پنج دلیل نشان دهنده ی نیاز شدید کسب و کار شما به سیستم ERP می پردازیم :

۱.     کارکنان شما درگیر حجم انبوهی از نرم افزار های مختلف هستند :

آیا کارکنان شما مدام مشغول انجام کارها و وظایف خود هستند؟ همواره سر آن ها شلوغ است و در عین حال، کارهای کمی را در مدت زمان مشخص با توجه به تلاش زیادشان انجام می دهند؟ حتی ممکن است بعضی از آن ها از عملکرد کند و بسیار آرام کامپیوترهای خود به شدت عصبی و کلافه شده باشند. با نگاهی دقیق تر به این مشکل، در می یابید که کارکنان شما برنامه های نرم افزاری مختلفی را به صورت همزمان اجرا می کنند. هیچ کس برای انجام وظایف، علاقه ای به سوییچ از برنامه ای به برنامه دیگری را ندارد و کارکنان شما نیز از این قائده مستثنی نیستند.

بنابراین آن ها در یک وضعیت بسیار بدی قرار گرفته اند، چرا که نرم افزار ها به صورت کلی برای کمک به فعالیت های کاری ساخته شده اند، اما در چنین شرایطی به صورت معکوس عمل می کنند. به عنوان مثال، متخصصان شما از یک سیستم برای پیگیری بدهی و از دیگری برای ثبت سفارشات مشتریان استفاده می کنند.

۲.     ادارات شما با هم همکاری ندارند:
رمز موفقیت عملکرد مناسب یک کسب و کار، به اشتراک گذاری اطلاعات است، که در صورت استفاده از برنامه های مختلف برای انجام هر کاری، به اشتراک گذاری و ذخیره موثر اطلاعات امری غیرممکن خواهد بود.

کارکنان شما حتی باید وقت خود را برای ایجاد گزارشات نیز تلف کنند و یا در برابر حجم بالای اطلاعاتی که دارند، سکوت کنند. که هر دو گزینه اصلا دلچسب نیستند زیرا زمان زیادی را صرف می کنند و دسترسی محدودی به اطلاعات مفید دارند.

این مشکلات با پیاده سازی یک سیستم ERP واحد که تمام کارکنان قادر به ایجاد هر گونه گزارش مورد نیاز خود می باشند، به راحتی حل می شود.

۳.     شما زمان زیادی را صرف مدیریت موجودی می کنید  :
تمام کسب و کارها در هر مقیاسی باید با مدیریت موجودی مواجه شوند و مسائل مرتبط را حل کنند. به عنوان مثال، یک شرکت لیزینگ و یک سوپر مارکت بزرگ با تعداد کارکنان مختلف باید مقادیر زیادی از محصولات را اداره کنند. سیستم های ERP ویژگی های خاصی دارند که به مدیریت فرایندهای موجود برای هر کسب و کاری کمک می کند.

۴.     شما کارکنان زیادی دارید :
گاهی اوقات صاحبان کسب و کار در می یابند که کارکنان آن ها نمی توانند تمام وظایف وکارهای خود را به خوبی مدیریت کنند، بنابراین تصمیم می گیرند که کارمندان جدیدی را استخدام کنند.

بدین ترتیب تعداد کارگران افزایش می یابد، هزینه های حقوق و دستمزد آن ها نیز افزایش می یابد، اما عملکرد کسب و کار بهبود نمی یابد.

در حقیقت با افزایش کارکنان یک کسب و کار، مدیریت منابع انسانی نیز به طبع سخت تر می شود. به همین دلیل شرکت ها نیاز به اجرای برنامه ای دارند که می تواند چنین وظایفی را به صورت خودکار مدیریت کند.

۵.     رضایت مشتریان شما از بین می رود :
شما تا چه اندازه نسبت به مشتریان خود آگاه هستید؟ چه اطلاعاتی درباره آن ها دارید؟  کلید و رمز موفقیت مدیریت رضایت مشتریان، به درک نیازها و الزامات آنها بستگی دارد. اگر شما اطلاعاتی را درباره مشتریان خود جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید، در برابر رقبای قدرتمند خود مزیت و برتری موفقیت آمیزی کسب کرده اید. هم چنین مدیریت پردازش سریع سفارشات، خدمات به موقع مشتری و غیره نیز عوامل بسیار مهم و تاثیرگذاری هستند. اگر شما تمام این اقدامات را به صورت جداگانه یا بر روی کاغذ انجام دهید، هیچ تعجبی نیست که چرا مشتریان رقبای شما را ترجیح می دهند!

به طور خلاصه، به کمک یک سیستم ERP می توانید تقریبا هر فرآیند کسب و کاری را با هزینه های پایین تر مدیریت کنید.

سیستم های ERP تمام فعالیت های تجاری در زمینه های مختلف را پوشش می دهند:

• حسابداری
• دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
• مدیریت منابع انسانی
• بازاریابی و فروش
• تعمیر و نگهداری تجهیزات
• تولید، ساخت و غیره

با اجرای ERP یک فضای داده مشترک ایجاد کنید و مشکلات کارکنان خود را به سادگی حل کنید.

سیستم ERP می تواند اطلاعات را ذخیره، پردازش و به اشتراک بگذارد. در حقیقت به مدیریت منابع انسانی، موجودی شرکت، بهبود خدمات و رضایت مشتری کمک می کند.

هم چنین از تمام داده ها و اطلاعات با توجه به مجوزهای امنیتی و دسترسی، به خوبی محافظت می کند. راه حل های ERP ارائه خدمات به مشتریان را بهبود می بخشد و فعالیت های اصلی کسب و کار را به صورت خودکار مدیریت می کند تا شرکت شما به طور موثر و کارآمدی اداره شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *